Львівщина. Велика гудронна вода

ekologiya4

   У Грибовичах та Малехові сталася саме техногенна катастрофа через незаконний видобуток гудронів, — екоактивісти
    Минулого тижня на Грибовицькому сміттєзвалищі трапилося те, про що вже кілька місяців попереджали львівські екоактивісти: через незаконний видобуток гудронів отруєна ними вода розлилася по великій території, потрапила у річку і, цілком ймовірно, — у криниці та водозабори.
     Техногенна катастрофа (а вона саме техногенна, а не природна, наполягають природозахисники) трапилася 12 січня. На місце виїжджали депутати ЛМР від УКРОПу, не раз була там комісія від місцевої та обласної влади, члени Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Львівській області. Останні, зокрема, попереджали про незаконний видобуток гудронів, який зафіксували ще в жовтні 2015 року.
     Нагадаємо, в середині грудня «Ратуша» писала, що незаконний видобуток гудронів триває вже два місяці, невідомі особи відколупують з озера затверділі гудрони, розігрівають їх та вивозять у невідомому напрямку. Як розповідав голова Громадської ради при Держекоінспекції Марко Шпікула, робітники без спецодягу не показували ніяких документів та посилалися на фірму «Карпат Еко»— фірма ця, хоч і зареєстрована у Бориславі, та в місті про неї ніхто нічого не знає. Керівник Жовківської поліції пан Гостіщев казав, що ведеться слідство. Паралельно вівся і видобуток гудронів, який закінчився бідою.
       Що сталося по суті? Голова комісії з небезпечних відходів Громадської ради при Держекоінспекції Юрій Дмитришин пояснює: «Гудрони — надзвичайно шкідливі продукти нафтопереробки — є у затверділому стані, містяться у трьох гудронових озерах, вони важчі за воду, тому лежать нижче від її рівня. Вода зверху заважала робітникам їх видобувати, тому вони прокопали канал від одного озера і знищили дамбу, аби з мінімальними фінансовими затратами позбутися води. Ця надзвичайно токсична вода розлилася на сотні гектарів навколо, знищила ліс, потрапила в озеро неподалік в річку Малехівку. Є серйозна небезпека, що вона забруднила колодязі у селі Малехів і два водозабори. Один із них постачає воду двом вулицям у Малехові, інший — Шевченківському району Львова. З річки Малехівки, рівень якої зріс тепер на 30 см, забруднена вода потрапила у Полтву, а звідти у Західний Буг. З мінерального джерела у тому районі тече вже просто чорна вода, а це джерело розташоване за 250 метрів від водозабору Шевченківського району Львова».