На Вінничині гине риба

images (2)
23 червня голова обласної ради Сергій Свитко спрямував листи Басейновому управлінню водних ресурсів річки Південний Буг та головному управлінню держсанепідемслужби у Вінницькій області стосовно появи значної кількості загиблої риби у поверхневій водоймі сіл Бохоники та Сутиски. Листи направлені на звернення громадського об’єднання «Народна рада».

Про це інформує прес-служба Вінницької облради.

Як повідомив в.о. начальника БУВР Південного Бугу Сергій Тарнавський, 18 червня під час обстеження Сутиського водосховища, яке розташоване на річці Південний Буг, фахівцем управління в присутності начальника відділу цивільного захисту Тиврівської райдержадміністрації був зафіксований факт масової загибелі риби, про що складено відповідний акт.

Цього ж дня представниками Басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів з водосховища була відібрана проба води та здійснений її аналіз. За результатами проведеного аналізу спостерігається значне перевищення граничнодопустимих концентрацій (ГДК) з деяких показників (амонію сольовому — у З рази; нітритах — у 2,6 рази; фосфатах — у 13 разів; розчиненому кисню — у 4 рази).

Для негайного вжиття заходів щодо виявлення та ліквідації причини загибелі риби БУВР Південного Бугу направило лист та матеріали обстеження до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, оскільки органами водного господарства припинено здійснення заходів з державного контролю.

Санітарне обстеження цієї зони було проведено 26 червня і держсанепідслужбою області. Начальник управління держсанепідемслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан повідомив, що у день перевірки в річці Південний Буг в межах села Бохоники мертва риба відсутня.

В ході перевірки фахівцем ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» відібрані проби води на токсикологічні та санітарно-хімічні показники в наступних місцях:

— ГЕС смт. Сутиски (Тиврівський район);

— вершина Сутиського водосховища (Тиврівський район);

— пантонний міст с. Бохоники (Вінницький район);

— нижче скиду ОСК м. Вінниці (смт.Сабарів, вул. Карбишева).

Зразки води знаходяться в роботі, після отримання результатів голову обласної ради Сергія Свитка буде поінформовано додатково.