Під лежачу буну…

34879-98471
«Після проведених сільською радою с. Крижанівки берего­зміцнювальних робіт, до яких входило будівництво буни, почалася екологічна катастрофа в Одеській затоці. У плині робіт сільська рада самовільно змінила робочий проект, усунула від авторського нагляду проектанта, не погодила документацію з Міністерством екології, з водним фондом України, перенесла буну на 500 м від берегозміцнення і побудувала її перпендикулярно затоці – довжиною в 221 метр.

Через це відбулася зміна морських течій у затоці й почалися необоротні процеси у природі. Водообмін, що встановився століттями, був порушений. Споруда перекрила течії, що спричинило утворення застійних зон. У цих зонах відбувається нагромадження, гниття і розкладання водоростей. Цю масу викидає на пляжну зону ДП «Молода Гвардія». У морі відбувається акумулювання продуктів гниття, які поширюються на відстані сто метрів від берега по всій довжині пляжного сектору. Буна порушила природню циркуляцію течій і перешкоджає самоочищенню морської води.

Другою частиною екологічної катастрофи стало вимивання штормами пляжу (за три роки на 50 метрів углиб берега) з постійним збільшенням зони хвильової ерозії. Берег і море Одеської затоки в Суворовському районі, включаючи територію ДП «Молода гвардія», періодично стають непридатними для оздоровлення та відпочинку жителів, гостей міста і дітей, що відпочивають у таборі…»

Це уривок із листа жителів Суворовського району, житломасиву «Примор’я» і с. Кри­жанівка, який було адресовано голові Комітету екології, безпеки та захисту прав споживачів Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України, докторові філософських наук, академікові Міжнародної кадрової академії при ЮНЕСКО та Раді Європи Валерієві Осипову.

Нагадаємо, наша газета не раз порушувала тему будівництва буни в матеріалах Олексія Іванова «Буна спотикання» (див. номер від 30.09.2014), «Зворотний бік буни» (від 07.08.2014) і Світлани Комісаренко «Чи винна буна?» (від 21.11.2013).

Цими днями питання знову жваво обговорювали у прес-центрі Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України.

– Наближаються вибори. Скоро багато хто почне піаритися на оздоровленні дітей у «Молодій гвардії», тому дуже хотілося б, щоб влада звернула увагу на катастрофічний стан речей у цьому районі, – заявив Валерій Осипов.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Лук’янчук повідомив, що про проблему там знають, працівники роблять необхідні запити до міністерства. Також департамент готовий співпрацювати із громадськими організаціями, які проводять моніторинг екологічної ситуації на узбережжі.