Привіт, Равлику!

IMG_5359

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Учені стверджують, що равлики з’явилися на планеті більше 500 млн років тому. Вони можуть адаптуватися до будь-якого середовища. Мешкають ці крихітки як на суші, так і у воді. Тривалість життя малюків у середньому близько 15 років. Під час несприятливих умов вони можуть упасти в сплячку навіть на півроку! Отож, равлики здатні переносити сильний холод і спеку.

Міцність раковини равлика залежить від кількості кальцію в його їжі. Забарвлення панцира – безпосередньо від кольору ґрунту місцевості, в якій він живе, і складу корму, що споживає. Бачать вони дуже погано, їх мікроскопічні вічка можуть лише відрізнити ніч від дня. Проте равлик без панцира здатен відчути запах їжі на відстані до двох метрів. Слух у цих істот відсутній повністю. Кажуть, вони не здатні видавати звуки. Але ось цікавий факт: у Франції живе бургундський равлик, який узимку, в мороз, і влітку, в засуху, спить, але, коли йде теплий тихий дощ, починає «співати» – видає звуки, які нагадують мелодійний спів.

Ще більше: вчені довели, що равлики можуть приймати різні рішення, що базуються на їх життєвому досвіді.

Є й прикрі моменти. Равлики мають досить неприємну особливість, що проявляється в основному навесні. Вони є переносниками паразитів: стрічкових черв’яків і глистів. Отож, варто бути обережними.

Ми звикли, що равлик – створіння маленьке та беззахисне, проте вони володіють неймовірною силою: можуть нести в 10 разів важчі за власну вагу предмети. А в 1976 р. виявили виноградного равлика вагою 2 кг, а завдовжки – 15 дюймів. Однак найбільшим равликом є австралійський морський. Він важить до 40 кг і виростає до 30 см у довжину.

Наш кор.

Фото Оксани ЧУРИЛО

та Олександра ДУРМАНЕНКА

Всеукраїнський журнал «Лісовий вісник» (травень 2015 №5/44)
http://lisvisnyk.com.ua/