Рожеве озеро

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
SAMSUNG DIGITAL CAMERA

У Сенегалі є озеро з досить незвичним забарвленням. Вода в ньому – рожевого відтінку і здалеку нагадує колір марганцівки.

Секрет цього природного феномена полягає у надто високій солоності озера. Вода тут настільки багата мінеральними солями, що у водоймі немає ніякого життя, за винятком одного-єдиного виду мікроорганізмів. Саме ці мешканці підводного світу і забезпечили його неповторне забарвлення та всесвітню популярність.

Місцеве населення – в основному представлене народом волоф – називає це озеро Ретба. Кожного дня місцеві жителі займаються видобутком солі з дна водойми. Практично щодня можна спостерігати величезні, майже двокілометрові лінії з човнів солевидобувачів. При цьому для того, щоб почерпнути сіль із дна озера, добувачі заходять у воду ледве не по саме горло. Праця дуже важка, але, за африканськими мірками, досить добре оплачується.

Іще один цікавий факт про Ретба: спочатку воно не було озером, а лагуною, що виходила в Атлантичний океан. Але з часом пісок, який несеться з прибоєм, відрізав лагуну від океану, і таким чином утворилася неповторна водойма.

Підготувала Яна ТЕТ

Фото із сайта cikave.org.ua