Волинь. Місцеві лісівники посилюють захист від пожеж

images (36)

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, виданого Державному агентству лісових ресурсів 15 червня цього року під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо термінового посилення протипожежних заходів і придбання необхідної техніки для гасіння пожеж, підприємства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства посилили роботу з охорони лісів від пожеж шляхом проведення необхідного ремонту діючих систем відеоспостереження та придбання відповідного новітнього обладнання.

Так, на минулому тижні таке обладнання встановлене і введене в експлуатацію в Пнівненському лісництві ДП «Камінь-Каширське лісове господарство». На його закупівлю і встановлення освоєно близько 80 тис. грн. Новітня система відеонагляду, яка дозволяє максимально точно визначити координати місця розташування осередку підступної небезпеки, допоможе запобігти в майбутньому кількості лісових пожеж, або ж справитися з вогнем оперативно, без завдання ним значної шкоди природі. Зображення зі спостережної вишки біля лісництва передається на монітор, встановлений в конторі лісництва.

На сьогодні лісові масиви, підпорядковані Камінь-Каширському державному лісопідприємству, контролюють чотири системи відео нагляду в лісництвах. Та все ж у найближчих планах керівництва лісгоспу – встановити ще одне подібне відеоспостережне обладнання на межі лісових угідь Камінь-Каширського і Ратнівського районів. Загалом на проведення технічного обслуговування діючих відеосистем контролю лісів від пожеж та придбання та встановлення новітнього обладнання колектив лісгоспу освоїв більше 150 тисяч гривень.

За інформацією головного спеціаліста відділу охорони і захисту лісу ВОУЛМГ Петра Романухи в 2015 році в межах області функціонують 18 лісопожежних станцій, 49 пожежно-спостережних вишок, з яких 30 обладнані телевізійними системами спостереження за лісовими масивами; 41 власний пожежний автомобіль та 13 — орендованих в сільських рад, 22 мотопомпи, лісопожежний модуль, 18 пожежних цистерн, 107 колісних тракторів з плугами типу ПКЛ -70, 14 автомобілів підвищеної прохідності, 20 патрульних автомобілів, літак і інше протипожежне обладнання та засоби пожежогасіння.