Волинь. Спека заважає посіву озимини

260001

Аномально спекотне літо призвело до того, що аграрії Волині не можуть посіяти озимину.

Про це стало відомо під час оперативної наради у голови облдержадміністрації сьогодні, 31 серпня.

Начальник обласного управління агропромислового розвиткуЮрій Горбенко повідомив, що спека і відсутність дощу влітку склали несприятливі умови для осінньо-польових посівів. В липні на Волині випало всього 24 міліметри опадів, тоді як норма складає 80 міліметрів. Є райони, де опадів не було взагалі. А в серпні замість 63 міліметрів опадів випало всього 12.

5 вересня, згідно з нормативами, — крайній термін посівів ріпака. Проте чимало господарств або скоротили посіви цієї культури, або взагалі відмовилися. Небагато господарств пішли на ризик і посіяли ріпак за таких несприятливих умов. В області засіяли цією культурою лише третину запланованих площ.

А з 5 вересня аграрії мали б розпочати сіяти озимину. До посівних робіт наразі готові лише 15 тисяч гектарів, а це лише 10% до намірів. Всього планують засіяти озиминою 167 тисяч гектарів.

До слова, в Мінагрополітики зацікавлені цьогоріч, аби сільськогосподарські підприємства сіяли більше жита, оскільки вже зараз в області і в Україні загалом відчувається нестача жита.