Вовки повернулися до Німеччини

вол (1)

 

До Німеччини повернулися вовки. Через 150 років після того, як вовків на території Німеччини практично повністю винищили, вони не тільки знову повернулися у німецькі ліси, але їх чисельність стала збільшуватися, повідомляє УКРОП.org з посиланням на DW. Експерти вважають, що причина не тільки у забороні на відстріл цих хижих тварин (дозвіл дається тільки у виняткових випадках), але і у тому, що більш прозорими стали в останні десятиліття кордони з колишніми соцкраїнами — в тому числі і для вовків. Звідти вовки перебираються на Захід.

Здатні у пошуках їжі долати величезні відстані, вовки потягнулися у західні і північні регіони Європи, у лісах яких мешкає їхній головна здобич: козулі і дикі кабани. За даними екологічної організації Naturschutzbund Deutschland (NABU), у німецьких лісах зараз налічується близько 30 зграй загальною чисельністю приблизно 300 вовків. Що створює і певні проблеми. У деяких сільських районах Німеччини побоюються, що вовки стануть нападати на овець, кіз та інших дрібних сільськогосподарських тварин.

У південній частині Франції фермери вже організовують акції протесту, вимагаючи дозволити полювання на вовків. Вони навіть погрожували блокувати окремі ділянки міжнародної велогонки Tour de France. Ситуація може вийти з-під контролю, попереджають фермери у своєму посланні прем’єр-міністру Франції та наводять цифри, які, щоправда, перевірити важко: торік вовки загризли близько восьми з половиною тисяч ягнят.

Незважаючи на те, що уряд Франції вже підвищило щорічну квоту відстрілу з 24 до 36 хижаків, фермери вимагають більшого, у тому числі — внести поправку в Бернську конвенцію 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі», яка забороняє масову полювання на вовків.

Аналогічна ситуація може виникнути і в Німеччині, вважає експерт екологічної організації Naturschutzbund Deutschland Маркус Батен (Markus Bathen). На його думку, німецькі фермери вже зараз повинні прийняти цілий ряд заходів щодо захисту сільськогосподарських тварин, інакше вовків в Німеччині буде важко зупинити. Втім, для міських жителів вовки не небезпечні: околиці великих німецьких міст залучають їх менше, ніж лісові регіони.

Згідно з аналізом, проведеним екологічною організацією NABU, тільки у деяких регіонах Німеччини люди і вовки можуть співіснувати зараз відносно гармонійно. У Бранденбурзі хижаки живуть під контролем екологів ось уже близько 15 років. Маркус Батен керує інформаційним центром в Бранденбурзі, недалеко від німецько-польського кордону. »Ми помітили, що люди поступово звикли до того, що в лісах живуть і вовки, — говорить він. — Вони знають, як поводитися у разі небезпеки.»