Врятуємо осетрів!

34890-104153
Насиченою була програма перебування в Одесі нового голови Державного агентства рибного господарства України Яреми Коваліва та його першого заступника – Павла Гвозденка.

Керівники рибної галузі України ознайомилися з роботою Західно-Чорноморської рибоохорони, відвідали два комплекси з розведення осетрових: «Одеський осетрівничий комплекс» у Білгород-Дністровському районі і «Акватоп» – у передмісті Одеси. Спілкувалися із промисловиками ТОВ «Червоний рибалка» і підприємства «Лиман» у Бурлачій Балці.

Обговорювалися такі теми, як організація лову, переробка та збереження морських біоресурсів, а також відтворення поголів’я цінних риб.

Особливу увагу у плині робочої поїздки голова Держрибагентства України приділив такій актуальній проблемі, як відновлення популяції осетрових. Зокрема – на Дунаї.

– Осетровими видами риб цікавиться не тільки регіональний ринок, але і європейський, – сказав Я. Ковалів. – Тривожить, що осетрові стають зникаючим видом. Їх улови скоротилися практично до нульових величин. Потрібно терміново вживати заходів щодо порятунку цієї коштовної породи. Водночас слід посилити протидію браконьєрству.

Було також відзначено, що щороку в українських водах нелегально виловлюються тисячі різновікових особин різних видів червонокнижних осетрових, продукція з яких без перешкод реалізується на внутрішньому ринку (практично завжди без документів про походження). При цьому силові та природоохоронні органи в даній сфері працюють явно недостатньо. Завдання щодо подолання цих бар’єрів покладається на Держрибагентство.

Я. Ковалів підтвердив особисту зацікавленість у негайному наведенні ладу в рибному господарстві регіону.