Житомирщина. Мораторій на промисловий вилов риби

  За приблизними підрахунками екологів, протягом останніх 20 років кількість риби у водоймах України зменшилася у 100 разів. Однією з причин цього є промислове рибальство, або, як називають його рибаки, – узаконене браконьєрство. З огляду на це у Верховну Раду надійшла петиція з вимогою ввести мораторій на промисловий вилов риби.
  У своєму зверненні Павло Монтаг пропонує заборонити промисловий вилов риби у річках та озерах України (крім внутрішніх водойм господарств), а також – ввести кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані із браконьєрством і посилити адміністративну відповідальність, а саме збільшити суми штрафів за перевищення норми вилову (3 кг риби, 50 штук раків) для рибалок-любителів. «Інакше наші діти та онуки риби в українських водоймах не побачать», – підсумовує Павло Валер’янович.
Думка професійного рибалки Валентина:
«Я вважаю, що промисловий вилов риби необхідно зупинити хоча б на 5 років, щоб за цей час змогла відновитися популяція риби. Навіть спортивна риболовля повинна мати межі. Мені, наприклад, абсолютно не зрозуміло, навіщо люди спочатку ловлять десятки кілограм риби, а потім роздають її по сусідам, адже в середньому 3-5 кг риби цілком достатньо, щоб потішити родину і не наносити шкоди довкіллю. На щастя, зараз все частіше зустрічається практика, коли пійману рибу відпускають, адже для істинного рибака головне – процес «тихого полювання» і спортивний азарт», – ділиться Валентин.
Що ж стосується введення жорсткіших законів стосовно браконьєрів, то, як пояснив рибалка, у нашій країні це не принесе жодних результаті поки люди не почнуть виконувати вже існуючі правила.
«У нас же як – «Друзям – все, ворогам – закон». От і виходить, що закони є, але ніхто їх не дотримується. Наскільки я знаю, протягом цього року було виписано дуже багато штрафів за незаконний вилов риби, але питання: чи були вони сплачені?», – розповідає Валентин.
Текст електронної петиції розміщується на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України і нині набрав 271 підпис з 25000 необхідних. До кінця збору підписів лишилося менше 80 днів, тому доля наших річок знаходиться у наших руках.
Підтримати електронну петицію можна тут:
https://petition.president.gov.ua/petition/4598
Джерело: «20 хвилин»